uroki odczynianie

sakura sasuke


'$$$Bialy$$$']jaka klatwe, przeciez to sa normalne procedury. O.K.

A nie słyszałeś że "ktoś" ma złe spojrzenie? A potem trzeba odczyniać uroki. Mam trochę doświadczenia w tym temacie. http://zyrardow24h.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Oto okazuje się (cóż za miła niespodzianka!), że od sprowadzonych spoza UE samolotów F-16 trzeba zapłacić 22 proc. VAT i cło, czyli ok. 9,3 mln dol. od każdego. To świetna wiadomość dla całej gospodarki, bo do końca roku ministrowi finansów wleci do budżetu ponad 740 mln dol. za osiem maszyn i będzie z czego dotować deficytowe przedsiębiorstwa (np. PKP).

W sumie na całej flotylli F-16 resort finansów zarobi ponad 440 mln dolarów. Rząd pracuje już nad projektem zakupu następnych 48 samolotów, co da budżetowi kolejne 440 mln dol.

Jedyne niebezpieczeństwo to takie, że wobec znanych faktów celnicy mogą wyznaczyć stawki za F-16 jak za złom metali nieżelaznych, co zmniejszyłoby wpływy skarbu państwa.

Zgmatwane. A może i nie.

Parę dni temu czytałem że jest jakaś rekomendacja zrzeszenia organizacji ratowniczych żeby wpisywać w telefon 2-3 wpisy oznaczone ICE1 ICE2 ICE3 (In Case of Emergency) i pod takimi nazwami zapisać telefony do osób które będą w stanie powiedzieć jaką mamy grupę krwi, jakie ewentualnie choroby mamy i/lub na co się leczymy. Z tym że oczywiście należy powiedzieć tym osobom że zostały tak wpisane.

Jak dla mnie ma to sens - bo w Polsce jak (odpukać) mamy wypadek to jedno, ale za granicą (odpukać, odkukać i odczynić urok) to dużo gorsza sprawa.


Pisali też że polskie organizacje medyczne oficjalnie nic o tym jeszcze nie wiedzą.

kurcze, no faktycznie zachowuje się troszkę naiwnie. prześledzilam swoje dotychczasowe życie i naprawdę nie wiedzie mi się w tej sferze (powiem tak - wcale mi się nie wiedzie). nie miałam nigdy żadnego związku i ona mi to powiedziała. dlatego tak się zastanawialam nad jej prawdomównością, bo przecież trafiła. choć wiadomo, że lepiej powiedzieć "nie trafiłaś na odpowiedniego faceta dotąd", bo to większe prawdopodobiestwo zniżeli "w ogóle nie miałaś związku". no i tak szukam przyczyny. i pewnie łatwiej wierzyć mi w ten urok aniżeli w to, że to jedynie moja wina. czytając o k.ątwie czy urokach doszłam do tego, że klątwa czasem wbrew nam działa, a urok wpływa na nasze myślenie, na nasze patrzenie na to, co nas otacza. no i tak mi to jakoś pasowało
nawet zastanowiłam się czy dla świętego spokoju nie przeprowadzić tego rytuału odczyniania z jajkiem. bo jęzeli słowa wpływają na podświadomość, to ten rytuał w pozytywny sposób również wpływnie na mnie. wierząc że teraz już wyłącznie ja tu decyduje a nie jakiś urok
nie mam pojęcia czy mnie obserwowała czy nie, ale owszem - za odczynienie uroku zażadała 5 zlotych. ja odmówiłam i ona sobie poszla. ale niestety jej slowa zostały i teraz ciągle o tym myślę

Pomyślałem, że ciekawym tematem może być taki o odczynianiu uroków i oczyszczaniu miejsc naładowanych negatywną energią, lub nawiedzonych. Pasuje mi on do czarostwa.
O wielu technikach wciąż jest mowa w ludowych tradycjach. Tymi z którymi się osobiście spotkałem to:

Posypywanie głowy węglami z ogniska - w przypadku złego uroku na osobie.
Okrążenie nawiedzonego miejsca 9 razy, przeciwnie do wskazówek zegara.
Splunięcie przez lewe ramie.
Pukanie w niemalowane drewno.
Krąg z soli, lub sól rozsypana przy wejściu do domu.
Okadzanie miejsca, lub osoby dymem z odpowiednich ziół lub kadzideł.

Taka ciekawostka.
Gdzies o tym kiedys czytalem, ludowy sposb na zdobycie wody magicznej, ktora ma wielka sile odczyniania urokow i oczyszczania. A uzyskujemy ja tak:

Przed switem koniecznie (mysle ze dobrze takze przy pelni lub na nowiu) nalezy udac sie do zrodla czy strumienia. Tam, w ciszy, napelnia sie przyniesione naczynie woda. Nasteopnie nalezy wrocic, ta sama droga, nie ogladajac sie za siebie i nie mowiac ani slowa. Dobrze aby osoby idacej z woda nie spotkal nikt znajomy, a jesli nawet spotka - nie nalezy sie odzywac do niego.
Wode przynosimy do domu i przechowujemy w naczyniu szklanym. Uzywac jej mozna do magicznego oczyszczania osob, miejsc czy przedmiotow.

Gdybym był przesądny to mijając przed kościołem VXa musiałbym splunąć na niego trzy razy by odczynić urok, jaki próbuje rzucić ukryty za nim czerwony ze wstydu właściciel widząc, że można imprezę kręcić lepszym sprzętem i co oczywiste za konkretne pieniądze.
Kurlewna remizowa stała się takim samym synoniomem dualizmu i hurtownictwa jak tanie cmosiarki - dotaciulstwa. Mieszczą się w budźecie jaki mozna wydać nie ponosząc ryzyka rozwodu, gdy stara się dowie i konieczności nauki obsługi nowego.
I dobrze bo jakiś znak rozpoznawczy jest potrzebny by oddzielić plewy od zdrowego ziarna profesjonalizmu - jedno spojrzenie i wiadomo z kim mamy do czynienia.
Proponuję by umiescić VXa w herbie cechu kamerunów zaszafowych - najlepiej razem z flachą i widelcem.

" />-Hmm, sytuacja nie jest łatwa. Przede wszystkim nie można dopuścić, żeby znaleźli Elżbietę, bez względu na jej stan. Równocześnie nie można dopuścić do jej ucieczki, bo jak zacznie kmieciów wyżynać w okolicy, to po sprawie będzie. Po drugie, trzeba znaleźć kogoś, kto będzie w stanie odczynić urok. Zadanie dla wiedźmina lub maga, najlepiej specjalisty od klątw. Znałem kogoś takiego, walczył po naszej stronie, ale nie miałem z nim kontaktu przez ostatnie lata. Nie wiem nawet gdzie się podziewa. Tutaj ściąga rózny dziwny element, może kogoś znajdziemy. Jeśli nie, trzeba będzie znaleźć i porwać tego cholernego maga, Eszecoś tam i przekonać go do pomocy... - uśmiechnął się krzywo mężczyzna.
- Na moją pomoc możesz w każdym razie liczyć. Na razie proponuję wrócić do karczmy i rozglądnąć się dokładniej, tudzież porozmawiać z karczmarzem i przekonać się, jak dobrze zna swoich gości. Potem postanowimy co dalej.

" />
">
Nasza, polska magia ludowa, to tylko craft, sztuka, fach, rzemiosło. Bez odwołania do religii i bez znamion religijnych. Odwołanie, które występuje, jest zewnętrzne i płytkie, służy do tworzenia zaklęć (np. znane "święta Zofia trzy córki miała, jedna przędła, druga motała, a trzecia świętym pańskim uroki odczyniała" - taka sobie gadka, równie dobrze można byłoby powiedzieć cokolwiek - istotne tu są gesty, to co dzieje się w głowie wiedźmy i użycie węgla, chleba i wody, nie to, co się mówi). Tyle, że jest zakorzeniona w chrześcijańskiej tradycji i używa czasem chrześcijańskich słów, imion i gestów. Moim zdaniem mają one służyć przede wszystkim wprowadzeniu i czarownicy i "pacjenta", "petenta" w odpowiedni stan umysłu. Bo tak naprawdę - działa tu głowa czarownicy.Kobiety zajmujace sie magia ludowa, ktore spotkalm, wszystko robily w oparciu o religie chrzescijanska. Jednak prawdopodobnie jest tak jak mowisz, ze ich religijnosc byla nie tyle gleboka co stanowila zestaw wezwan, modlitw i symboli, ktore mialy wywolac okreslony efekt. Czasem trudno to odroznic od religijnosci, zwlasza, ze te osoby ktore znam nigdy glosno nie mowily, ze nie sa religijne.
Sluchajac formulek uzdrawiajacych (chocby takich na zazegnanie rozy), w ktorych co 3 slowo to Jezus odnosisz wzazenie, ze to wszystko wynika z glebokiej poboznosci. A moze to po prostu sprawa indywidualna kazdej wiedzmy?

" />Słyszałem jeszcze 2 genezy pukania w niemalowane
1. Pukało się, by zagłuszyć swe słowa i aby bogowie ich nie usłyszeli (jak wiadomo bywają złośliwi)
2. początkowo pukało się w święte drzewo by odczynić urok

Sypanie solą ogólnie odpędza duchy nie tylko te złe a diabeł to już późniejszy dodatek. Jeśli chodzi o lewe ramię to jest to te bliższe serca a zarazem bardziej magiczne.

Czarny kot to chowaniec wiedźm, więc jego obecność sygnalizuje kłopoty.

Lustra po śmierci zasłania się po to by dusze nie zechciały wrócić a poza tym aby nie zobaczyć samej śmierci.

Czerwona włóczka chroni przed złym okiem i złymi duchami

Tak jak najbardziej korzystam z wielu praktyk magicznych, zresztą to logiczne czemu nie dać sobie większych szans na powodzenie?

" />brudnopis

luźno bezpłynnie echo się zawiesza
w dniach stęchłych w obrysach kopuł smętnicowych
i oddech szybki skarlały doczesny
kuleje rozkruszon od świtu zmaganiem

agregaty upojne w młodość karkołomną
pompują stokrotność spamiętanych rytmów
tętnią porywczym stubikopyt basem
areałem utrąceń w horyzont rozlanym

tak mrowić, tak doglądać krajobrazy wartkie
mleć hałas i w starość lekko się poruszać
cały rozlany wiosny udój ciepły
przetrwonić teraz – w lotniska anielic

odczynić urok tamtych lat beztroskich
konających w bajecznych otchłaniach wieczorów
dni, co niczego nie niosą
w nic zachodząc znaczą

powidokiem się zgoić w twarze
odczynionych

8 IV 2006

MAM

Awanturnicy

Jerzy Sebastian Lubomirski (Rokoszanin)
Jan Zamoyski
Eliaszenko
Stanisław Stadnicki
Fyłyp Kułak
Pan na ukrainie
Rozbój - tylko za ja nie pozwalam
Wiśnie

Michał Wołodyjowski CH
Atanazy Ciesielski
Samuel Karol Korecki
Rozmienianie na drobne
Michał Muszalski

Radzie

Fryderyk Wilhelm
mikołaj Korf
Filip Kotarski
Złapał Kozak
Pchnięcie w plecy
Nie za słowa , a za kiesę
Spytki
Petryhorcy

Dwór

Gonzaga
Pełka
Dominik Zasławski
Jan kazimierz Waza (Królewicz szwedzki)
Vivat
Infamiswieczna legenda
PaX regis
Parowanie

Osmanowie

Dżichad
Zemsta proroka
Datek na meczet
Złota Orda
Ulubieniec Allaha
W imię Allaha/Sułtanat
Nagroda czeka

Bezfrakcyjne

Posesje
Manufaktura

Strategie
Rozniesiemy na szabelkach

Pakty
Stateczność

Sztychy
Cięcie Przełamujące

Modrunki
Koran
Pas Słucki

Efekty
Odczynienie uroku
Działania bezpośrednie
Plaga
Dziesięcina
Czajki
Alcheik
Antemurale
Zasadzka
Jak grom z jasnego../Waść jest....
jam jest dobry

Chcę

Ja nie pozwalam
Mecenas
Mogę również odkupić

Nie wiem czy są to talie na pałę, bo ostatecznie trzeba zbalansować liczbę postaci o słowie kluczowym i samych przymierzy. Co więcej postaci jednak trzeba bronić, bo przegra się dosyć szybko. Natomiast dodatkowo utrudnia sprawę odczynienie uroku, młot na czarownice ochrony i LV like always.

Mam na sprzedasz następujące karty do veto!:

R

Vivat 10 zł (posiadam 2 sztuki)
Stateczność 10 zł (posiadam 3 sztuki)
Boża łaska 9 zł (posiadam 2 sztuki)
Spisek 10 zł
Odczynienie uroku 13 zł
Owoc wolnego czasu 9 zł
Ab ovo ab mala 11 zł
w posły 6 zł
Eksperiencja 8 zł
Parowanie 2 zł
Jan Kazimierz Waza 9 zł
Maria Ludwika de Gonzaga 9 zł
Raj na ziemi 9 zł
Marcin Hańcza 9 zł
Adam Kisiel 7 zł
Jerzy Ossoliński 10 zł
Łukasz Opaliński 7 zł
Chłopi rezuni 6 zł

O
Czajki 8 zł
Anna Muryniecka 6 zł
Milady de Winter 1.50
Barbara Jeziorkowska 1.50

Ważniejsze N

Jak grom/ waść jest szarak 8 zł
Infamis/ wieczna legenda 4 zł
Na stos/Gore 5 zł
Talenty 4 zł

I wiele N i P po 25 gr(pytać)