jakie ptaki przylatują na wiosnę

sakura sasuke


Witam,a co się dzieje z ptakami odebranymi hodowy?Jeżeli wśród jego ptaków są np szczygły syberyjskie zmieszane ze skandynawskimi,lub czeczotki brązowe (c.cabaret) zmieszane z tundrowymi?

Po wypuszczeniu zapewne odlatują do swoich rodzinnych krajów. Poza tym przykładowo czeczotki tundrowe czy syberyjskie podgatunki niektórych łuszczaków przylatują do nas często na zimę, zwłaszcza gdy warunki pogodowe na wschodzie są ostrzejsze niż zwykle. Na wiosne zaś powracają na swoje tereny lęgowe. Tak więc te ptaki napewno się nie krzyżują ze sobą zarówno u nas, jak i w pozostałych częściach naszego regionu.

Poza tym czy tak częste są przypadki odebrania w Polsce hodowcom nielegalnie przetrzymywanych rodzimych gatunków ptaków i wypuszczania ich na wolność Z informacji do mnie docierających wychodzi na to że jest to zjawisko marginalne, a świadczy o tym to że sporo krajowych gatunków wciąż można kupić na targowisku mimo tego że jest to karalne przestępstwo

Witam.
Zaglądam tu z rzadka, jednak widzę, że stało się coś dziwnego: w Centralnej Polsce nie ma już Ptasiarzy...
Ja nawet rozumiem, że ktoś kogoś uraził, że nastapiło jakieś niporozumienie. Ale daty ostatnich wpisów są niepokojące: lata minęły od początku sporu!
Idzie nowa wiosna, na Mazowsze również przylatują ptacy - chciałoby się o tym z kimś pogadać...
Wczoraj zrobiłam fotkę żurawia - jest na stronie Ptasia.Gazetka.EU w blogu Ptaki Moje
Zapraszam.

Dobre
Ale pierwsze pytanie było jeszcze prostsze - 'wymień pory roku rozpoczynając od obecnej', dalej już zmuszali do myślenia np.:
Jakie ptaki przylatują do Polski na wiosnę:
a) bocian, sójka, jaskółka
b) kukułka, jaskółka, bocian
c) sikorka, gil, jemiołuszka

Rośliny znajdujące sie pod ochroną:
a) żonkil, konwalia
b) krokus, sasanka
c) tulipan, stokrotka

...a ja teraz muszę pilnować się żeby nie przegiąć z przygotowaniami do następnego etapu (ten robili z zaskoczenia) i nie zapomnieć że to tylko zabawa, a nie realizacja ambicji tatuśka

Nad Beskidem Niskim zaobserwowano wracające z zimowania liczne klucze żurawi. We wtorek w okolicach Kąt k. Jasła pojawił się też bocian, który wracał z Afryki - poinformował ornitolog Marian Stój.
Zauważony przez ornitologa bocian "leciał na wysokości ok. 300 metrów w kierunku północnym". Stój podkreślił jednak, że w gniazdach jeszcze nie ma tych ptaków.

- Bociany rzadko przylatują w pierwszym dniu wiosny. Najczęściej wracają między 26 a 28 marca, a już prawie zawsze są w kraju 1 kwietnia - powiedział ornitolog.
Marian Stój widział także wracające żurawie. W ciągu kilku godzin zauważył pięć kluczy, które liczyły od 50 do 300 żurawi.

Powrót ptaków z zimowania trwa krócej niż odloty. - Powodem pośpiechu jest chęć jak najszybszego dotarcia do gniazda - zauważył ornitolog.

Bociany, które w czasie zimowania w Afryce żyją w stadach, w podróż powrotną wyruszyły w pierwszej połowie lutego. Ich powrót trwa ok. 6 tygodni.www.onet.pl

Nie widzę chetnych do rozwiązania więc może tylko podpowiem że są to ptaki które przylatują w maju i zamieszkują miejskie blokowiska i budynki wysokie
Dzisiaj trochę na temat zimy i pomocy naszym ptakom w jej przetrwaniu Sypnęło śniegiem mróz zmroził i ptaki potrzebują naszej pomocy ,bardzo chetnie korzystają z niej wszystkie ptaki począwszy od wróbli mazurków ,sikorki bogatki sikorki modraszki ,dzwońce oliwkowe ptaki wielkośći wróbla kosy i sierpówki wieczne głodomory .Dlaczego tak ważne jest pomaganie ptakom zimą -dlatego że w przyrodzie jest martwy okres owady pochowane głeboko czekają wiosny a nasiona często przetrzebione .Zdarzają sie przypadki koszenia traw jesienią razem z nasionami co moim zdaniem jest głupotą mam na myśli nieużytki gdzie ptaki znajdują nie tylko pokarm ale też schronienie
Więc takim uniwersalnym ziarnem jest słonecznik czarny .Ja kupuję go na ulicy Wiejskiej jest punkt nasienny wszelkich pasz i nasion .Jest słonecznik czarny drobny 2 zł kg oraz łuszczony o 20 gr tańszy .Można kupić butelkę z mineralną 5 l wylać wodę mniej więcej w połowie zrobić okrągły otwór nie za duży wielkości dna od szklanki lub ciut większy wsypać ziarno i mamy przyjemność patrzeć jak odwiedzają nas ptaki Butelkę powiesić na drzewie Taka ciekawostka sikorka modraszka musi zjeść tyle ile sama waży aby przetrwać noc w mrożnych warunkach Za to wiosną ptaki będą nas cieszyć swoim śpiewem oraz tym że pomogą nam tępić robactwo owady

U nas wietrznie, mroźno i z przejaśnieniami, czy jak tam w pogodzie mawiają :roll:
Wczoraj pięknie słonko przygrzewało - wiosna idzie :lol:
Ptaki na jedzenie nie przylatują - najwidoczniej nie mają kłopotów ze znalezieniem :lol: Zająców już nie spotykam - albo je co zjadło, albo same mają co zjeść i nie przychodzą już tak blisko.
Szufla - wisi na kołku i do następnej zimy czekają - może w maju :-? :roll: